FB Pixel

ZPRAVODAJ

Měsíční přehled toho nejzajímavějšího nejen ze světa financí.

–⁠ 1 –⁠

leden 2022

Úvodní slovo

Vítejte v roce 2022. Doufáme, že bude v mnohém lepší než rok předchozí. Do nového roku obvykle vstupujeme s řadou předsevzetí. Nejinak je tomu i v Pultar a partneři. V předchozím roce jsme si postupně vyzkoušeli řadu nových nástrojů, naučili se je používat a nyní je pro vás spouštíme. Na co se můžete těšit?

Měsíční Zpravodaj, cyklus webinářů Pohledy z majáku, příspěvky na sociální sítě, vzdělávací videa. Chceme vás informovat, vzdělávat a tím i chránit. Budeme vzdělávat i sami sebe. Pojďme tedy společně stoupat pomyslným majákem výš a výš a získávat větší přehled a znalosti. 

Budeme přinášet odpovědi na nejčastější otázky, které s vámi řešíme. Věřím, že to vše bude srozumitelné a doufám, že i zábavné. Díky srozumitelnosti, s jakou vysvětlujeme finanční zákonitosti, nám přibývá počet klientů. 

Prostě rok 2022 bude rokem nových odborných i technologických výzev a zkušeností. Těšíme se na něj, těšíme se na vás.

Ing. Jaroslav Pultar

3gold

Investice

Rok 2021 byl z pohledu investování velmi zajímavý. Moderní investiční platforma EDWARD měla za sebou celý kalendářní rok. Řada moderních funkcionalit a správné rozložení investičních částek znamenaly pro klienty výnosy od 8 % do 14 %. Konec roku nás všechny zastihla rostoucí inflace. ČNB zavedla protiinflanční  opatření, která se projeví nejdříve koncem roku 2022. Proto je důležité o svá aktiva řádně pečovat. Pod polštářem, na běžných a spořících účtech a bohužel ani, na tolik oblíbených, stavebních spořeních se inflaci porazit nikomu nepovede. Nastal čas pro investování. Se všemi výhodami i riziky, které k tomu patří. 

Nebojte se použít nástroje jako jsou podílové fondy, realitní fondy, fondy kvalifikovaných investorů a další. Nejste si jisti? Přijďte se poradit. Rádi vám váš investiční plán postavíme.

3blue

Pohledy z majáku

Rozhodli jsme se s vámi naživo potkávat a navzájem se vzdělávat. Rovnou a bez dlouhých příprav skáčeme do hluboké vody. Hned v lednu. Připravit scénáře, techniku na natáčení, techniku na zpracování videí, dát do éteru vědět, že se něco děje. V logu máme maják, tak jsme si řekli, že se pokusíme pěkně od základů stoupat až na vrchol. Vzít různé finanční oblastí, které klienty sice moc nebaví řešit, ale v životě jim neutečeme. Pojištění, hypoteční úvěry, investování, penzijní fondy. Díky vysoké inflaci zahájíme tématem, které zní v naší každodenní praxi nejčastěji. A to je investování. 

První díl jsme nazvali ABECEDA INVESTOVÁNÍ. 

Startujeme v pondělí 31.1.2022 v 18:00. Hodinka času se dá zvládnout. Přihlašovací formulář je na našem webu. Pojďte se taky připojit.

3red

Hypotéky v roce 2022

Hypoteční trh čeká v letošním roce zatěžkávací zkouška. Kromě přísnějších pravidel pro poskytování hypotéky se musí zájemci o úvěr na bydlení připravit na vyšší úrokové sazby, které budou atakovat hranici 5 %.

Pro některé to může znamenat velký zásah do rodinného rozpočtu. Především ti, kteří musí v letošním roce své hypotéky refinancovat, se vyšším nákladům zkrátka nevyhnou.

O to více by měli zvážit délku fixačního období. Letošní rok bude končit fixace úrokové sazby řádově desítkám tisíc lidí, kteří si své hypotéky brali v době podstatně příznivějších sazeb. Tito lidé musí počítat s faktem, že jim měsíční splátka poskočí vlivem vyšší sazby i o tisíce korun měsíčně. Hlouběji do kapsy budou muset sáhnout také noví zájemci o hypoteční úvěr.

Proto je více než kdy jindy nutné zvážit, jakou zvolit délku fixace úrokové sazby. Jak správně nastavit délku fixačního období? Jak správně kombinovat hypoteční úvěr s vlastními prostředky? Chystáte se na výstavbu či ke koupi nemovitosti?

Stavte se u nás, určitě správné řešení vymyslíme.

3gold

Představujeme BO! reality

Společnost BO! reality a finance s.r.o. je realitní kancelář, která patří do skupiny BO! holding a.s. Ačkoliv je tato realitní kancelář novou značkou na trhu, stojí za ní lidé, kteří mají dlouholeté zkušenosti jak z oboru realit, tak i financí. 

Její čtyři zakladatelé si dali jasný cíl – poskytnout klientům kvalitní a profesionální službu v oblasti nákupu a prodeje nemovitostí. Přicházíme s novým projektem, který bude založen především na kvalitě a zkušenostech

To je podle mne na realitním trhu stále nedostatkové zboží. Aktuálně má naše společnost zastoupení především na Moravě a ve východním Čechách. Právě ve východních Čechách jsme spojili své jméno se společností Pultar a partneři, která je nám velmi blízká svou filozofií a strategií a kterou považuji za profesionála v oboru. Naše propojení vzniklo především z důvodu potřeby propojit onen „uzavřený kruh“ realit – hypoték – pojištění – investic. Naším úkolem bude především kvalitně doplnit tento kruh o oblast zprostředkování prodeje a koupě nemovitostí nejen klientům společnosti Pultar a partneři. Velmi se těším na tuto spolupráci!


Mgr. Michal Pitucha
předseda správní rady BO! holding a.s.

3blue

Pojistěte se na lyže v cizině

Zimní sezona je v plném proudu, a pokud se chystáte na lyže do zahraničí, obzvlášť pak do Itálie, mám pro Vás několik důležitých informací.

V Itálii začali na sjezdovkách vyžadovat potvrzení o pojištění odpovědnosti. Pokud nebudete mít potvrzení v angličtině u sebe, riskujete pokutu až 150 euroodebrání skipasu. Toto nařízení platí pro veškeré sportovní aktivity včetně sáňkování. Policie navíc kontroluje i zákaz lyžování po požití alkoholuděti musejí mít povinně helmu.

Ne každá pojišťovna umí potvrzení vydat, pokud máte odpovědnost pojištěnou v rámci pojištění nemovitosti/domácnosti. Situaci doporučuji řešit cestovní pojistkou.

Neváhejte se na nás obrátit – pomůžeme Vám s tím.

3red

Záblesky z majáku

KE STAŽENÍ

Zaujal vás tento díl našeho zpravodaje? Chcete toto vydání stáhnout pro pozdější použití i ve formě pdf?

CHCETE OD NÁS DOSTÁVAT INFORMACE EMAILEM?

V případě, že stojíte o zasílání informací z našeho informačního servisu poskytovaného našim klientům, vyplňte níže vaše kontaktní údaje, popř. uveďte, o jaký typ informací máte zájem (např. všeobecné, investice, reality atd.)

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.