FB Pixel

ZPRAVODAJ

Měsíční přehled toho nejzajímavějšího nejen ze světa financí.

–⁠ 6 –⁠

červen 2023

Úvodní slovo

Ing Jaroslav Pultar

Léto budiž pochváleno. Horké dny se razantně přihlásily o svůj čas. Než se všichni rozjedeme za odpočinkem, i my máme pro vás pár horkých novinek.

Tou významnou je zahájení úzké spolupráce se společností Účetní kancelář Vilímková s.r.o. Na přání klientů budeme přinášet i novinky ze světa daní a účetnictví. První článek je již v tomto čísle Zpravodaje a budou následovat další. Řada chystaných vládních opatření mění zažité zvyklosti a my vám budeme srozumitelně přinášet jejich výklad.

Další novinkou je, že jsme připravení klientům zpracovat a podat daňová přiznání. A to již za rok 2023. Podrobnosti se včas dozvíte. Na podzim nás čeká velká změna příspěvků do penzijního spoření. Minimální státní příspěvek bude k 500 Kč klienta, horní hranice se bude zvyšovat na 1 700 Kč. Již nyní klienty služby PREMIUM o této změně informujeme, na podzim spustíme administrativní podporu. Ale to bude až na podzim. Ale teď nás čeká léto.

Přeji vám příjemné chvíle strávené v přírodě, na pláži či v příjemném stínu stromů. Ať objevujete nová místa, zažíváte nezapomenutelné dobrodružství a tvoříte vzpomínky, které vás budou provázet po celý rok. Užijte si volný čas s rodinou a přáteli, relaxujte a obklopujte se pozitivní energií.

Krásné léto plné pohody, radosti a slunce vám přeje za tým Pultar a partneři…

Ing. Jaroslav Pultar

3gold

PREMIUM: Vzájemný respekt mezi poradcem a klientem

Máme několik typů klientů, ale v zásadě dva hlavní. Toho, který už ví, co naše služba obsahuje a toho, který si ji kupuje na zkoušku. Na rok. Na roční zkušební době se ukáže více věcí, než se na první pohled zdá. Důležité a férové je, že zkouška platí pro obě strany stejně. Ve zkušební době jsme nejen my na straně poskytovatele služby PREMIUM, tak také klient v roli uživatele.

My, v Pultar a partneři se v průběhu roku díváme, jak je klient připraven respektovat pravidla servisu, jestli je připraven dodávat potřebné podklady a dodávat je včas. Jestli je připraven v řádném předstihu reagovat na naše podněty a výzvy, že nastal čas se některým produktům věnovat detailněji. Důležité je, aby klient vnímal odbornost všech členů týmu, vnímal s jakou pečlivostí se o něho staráme. Při dnešním množství klientů, změn a nabídek, které pro každého klienta zpracováváme, při dnešním kvantitě odborných školení a on-line vzdělávání, které neustále absolvujeme, není možné, abychom v klientovi neměli rovnocenného partnera.

O budování dlouhodobého vztahu mezi poradcem a klientem založeném na vzájemném respektu si přečtěte v našem článku.

3blue

Rozdíly v pojmech: mateřská vs. rodičovská dovolená​

Protože se stále mnoha nastávajícím rodičům pletou pojmy mateřská dovolenárodičovská dovolená, pokusíme se v následujících řádcích vysvětlit a popsat základní rozdíly. Jediným společným bodem je to, že jste v obou případech doma s malým dítětem.

V případě mateřské dovolené je oficiální název této dávky Peněžitá pomoc v mateřství. Nárok na tuto dávku máte v případě, že je z příjmů ze zaměstnání odváděno sociální pojištění a v posledních dvou letech před nástupem na mateřskou jste byla zaměstnána alespoň 270 dní. Tyto dvě podmínky musí být splněny.

Pokud jste OSVČ a máte nárok na mateřskou dovolenou, vyřizujete vše sama na příslušné Okresní správě sociálního zabezpečení. Nárok na peněžitou pomoc v mateřství má OSVČ v případě placení nemocenského pojištění. Toto nemocenské pojištění je ovšem dobrovolné a není součástí sociálního pojištění, jak je tomu vždy u zaměstnanců. Dobrovolná účast na nemocenském pojištění činí minimálně 180 kalendářních dnů v období jednoho roku den před nástupem na mateřskou dovolenou a pojištění musí trvat alespoň 270 kalendářních dnů v posledních dvou letech před nástupem na dávku.

Další informace o peněžité pomoci v mateřství a jak se od ní odlišuje rodičovská dovolená si můžete již nyní přečíst v plném znění článku na našem webu.

3red

Cestovní pojištění 2023: 10 kroků k dovolené bez nervů

Rychle na internet, zvolit první výhodnou nabídku, vyplnit nejnutnější údaje, zbytečně neutrácet. Zaplaceno, hotovo, jedeme!

Ne, tak by opravdu nemělo vypadat sjednání cestovního pojištění pro vás a vaši rodinu. Ačkoli to na první pohled nevypadá, jedná se o poměrně komplexní finanční produkt. A důsledky nesprávného nebo nedostatečného nastavení mohou být nedozírné. Na cestovním pojištění nešetřete, nechte si dost času a nebojte se poradit s odborníkem. Ještě předtím je tu pro vás 10 praktických bodů pro vaši základní orientaci.

Různé země, různé ceny. Podle toho, který stát je vaší cílovou destinací, volte limity pojistného plnění, zejména za léčebné výlohy. To je jedna z nejdůležitějších částí cestovního pojištění. Jiné částky budou namístě v případě Slovenska a jiné u Spojených států, ale i řady dalších zemí, kde je zdravotní péče násobně dražší než u nás. Další rady ohledně vhodného cestovního pojištění nejen pro vaši klidnou dovolenou si přečtěte v plném znění článku.

3gold

Smím tam s dětmi? Do světa financí určitě. A čím dříve, tím lépe

Děti slaví! Přejeme si pro ně, aby byly zdravé a šťastné. Ukazujeme jim svět, vzděláváme je, kupujeme smysluplné hračky. Je zde ale ještě něco, co můžeme udělat pro jejich spokojenost. Včas myslet na jejich finanční budoucnost. A to nejen na finanční zajištění jako takové. Kde se berou peníze, jaká je jejich hodnota a jak s nimi nakládat, to lze hravou formou učit už ty nejmenší.

Spořit dětem můžete od jejich narození. Je řada způsobů, jak připravit svým potomkům o něco pohodlnější vstup do dospělého života. Ať už peníze využijí jako příspěvek na vlastní bydlení, nebo třeba na vysněnou zahraniční univerzitu. Osmnáct let uteče jako nic, vyplatí se začít včas. Nejprve se důkladně zorientujte v dostupných finančních produktech, anebo si nechejte poradit. Nebojte se přitom kombinovat, abyste z jednotlivých možností vytěžili maximum.

Že jako uvědomělý rodič myslíte na budoucnost svého dítěte, je skvělé. Efekt ale bude jen polovičatý, pokud zároveň nebudete dítě učit finanční gramotnosti. Pomozte mu nabýt znalosti a dovednosti, díky kterým pochopí svět peněz, jejich hodnotu a fungování v nejrůznějších aspektech života. Více nejen o finanční edukaci vašich dětí čtěte v našem článku.

3blue

Síla vytrvalosti: Příběh tří investorů

Ve světě investic platí nadčasová poučka, že dodržení investičního plánu i v těžkých dobách může vést k pozoruhodným výsledkům. Pro ilustraci této zásady se ponoříme do příběhů tří investorů: pánů Přestala, Platila a Přidala, kteří se vydali na svou investiční cestu těsně před bouřlivou globální finanční krizí v roce 2008. Jejich zkušenosti poukazují na důležitost disciplíny u pravidelného investování a na to, jaký dopad může mít na dlouhodobý finanční úspěch.

Abychom lépe pochopili kontrastní výsledky těchto tří investorů, v našem článku se podíváme se na některé klíčové informace s vědomím, že všichni investoři zpočátku investovali shodně 3 000 Kč měsíčně. Poté, co trh poprvé spadl o 10 % (v listopadu 2007), se jejich výsledky začínají lišit.

Co tedy přinesl odlišný přístup uvedeným investorům v dalších letech, která strategie se s odstupem jeví jako správná a co může investorům maximalizovat své výnosy, dosáhnout dlouhodobých finančních cílů a zajistit si bezpečnější budoucnost? Jaká si z toho vzít ponaučení i při vědomí, že snaha o načasování trhu a předvídání, kdy se trh začne zotavovat, je nesmírně obtížná, ne-li nemožná? Více se již dočtete ve zmíněném článku.

3red

Záblesky z majáku

MONETIKA – atraktivní nabídka zhodnocení volných peněz stále platí!

Zhodnocujte své peníze bez limitů s výnosem až 6,5 % p.a. vázaným na základní úrokovou sazbu ČNB. Obchodování na denní bázi, prostředky běžně do 3 pracovních dnů na účtu, pokud je budete potřebovat. Vše se dá vyřídit online. Ozvěte se nám.

Václav Pilař zpět mezi Votroky!

Nový stadion znamená i nové posily. Do mateřského klubu se po 12 letech vrací velezkušený křídelník a náš klient Vašek Pilař. Smlouvu s klubem podepsal na 2 roky. My Vaškovi přejeme, ať mu to v novém angažmá střílí a hlavně přejeme pevné zdraví! Na sezonu 23/24 máme čtyři permanentky, takže určitě přijdeme fandit!

Rozšiřujeme tým

Díky naší komplexní službě PREMIUM jsme se dostali do hledáčku zkušených kolegů z finanční branže. Po navnímání vzájemné chemie jsme se rozhodli rozšířit náš tým hned o 3 nové specialisty. Mgr. Lenka Jonášová, která bude působit v Pardubicích a Tomáš Řehák spolu s Alžbětou Divíškovou budou opečovávat klienty v Lanškrouně a okolí. Těšíme se na spolupráci!

KE STAŽENÍ

Zaujal vás tento díl našeho zpravodaje? Chcete toto vydání stáhnout pro pozdější použití i ve formě pdf?

CHCETE OD NÁS DOSTÁVAT INFORMACE EMAILEM?

V případě, že stojíte o zasílání informací z našeho informačního servisu poskytovaného našim klientům, vyplňte níže vaše kontaktní údaje, popř. uveďte, o jaký typ informací máte zájem (např. všeobecné, investice, reality atd.)

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.