FB Pixel

ZPRAVODAJ

Měsíční přehled toho nejzajímavějšího nejen ze světa financí.

–⁠ 10 –⁠

říjen 2023

Úvodní slovo

Rádi bychom informovali naše čtenáře a klienty, že společnost Pultar a partneři zavádí novou službu pro naše Prémiové klienty – Stěhovací služby. No dobrá, opravdu je to pouhý vtip! Nicméně v duchu stěhování a novinek se u nás nesl celý měsíc říjen.

Začátkem měsíce jsme občerstvili naši rychnovskou pobočku a definitivně jsme ji přebarvili z modrých barev Allianz do barev Pultar a partneři. Nová výmalba, polepená okna, logo na zdi, nová světla. Změna, která přišla po 7 letech provozování kanceláře. Jsme moc rádi, že první dojmy Vás, klientů, jsou pozitivní a společně se tak můžeme cítit více jako doma. Změna a stěhování se dotklo i naší pobočky v Opočně, která je definitivně uzavřena! Paní Navrátilová nově rozšířila náš tým v hradecké kanceláři a nábytek jsme přesunuli do nově otevřené pobočky v Pardubicích. Tam práce aktuálně spějí ke konci – pokládá se nový koberec a čeká se na polepy oken a označení. Kancelář v Pardubicích bude strážit naše nová kolegyně Mgr. Lenka Jonášová s jejím týmem, kterou Vám představujeme níže.

Já a brácha jsme tak konečně zúročily čas strávený ve fitku a přidali si ještě pár hodin cvičení navíc. I tak se ale budeme držet názoru, že je lepší vyhořet, než se znovu stěhovat! Samozřejmě, pokud je správně nastavené pojištění.

Do předposledního měsíce roku 2023 vám přeji hlavně klid a pevné nervy před nadcházejícím Vánočním obdobím, kde tradičně každému z nás přibude pár šedivých vlasů z předvánočního shonu.

Jaroslav Pultar
3gold

Představení člena týmu - Lenka Jonášová

Jak jsme vám zmiňovali již v předchozích číslech Zpravodaje, tak se náš tým Pultar a partneři rozrostl o nové kolegy a kolegyně. Dnes vám představíme první z nich a tou je Mgr. Lenka Jonášová. Lenka působí v Pardubicích, a my zde pro naše klienty připravujeme novou pobočku v barvách Pultar a partneři s.r.o.

V článku plném business i osobních otázek mimo jiné v jedné z odpovědí zmiňuje, že pracuje v oboru od roku 2007 a vstupovala do financí s vizí financím porozumět a ochránit své blízké. V dalších z odpovědí popisuje například co se jí vybaví, když se řekne finanční poradenství nebo zmiňuje první setkání se společností Pultar a partneři či co ji přesvědčilo vstoupit do naší společnosti a zda to bylo těžké rozhodování.

Děkujeme Lence za její odpovědi na naše zapeklité otázky a přejeme, aby se ji s námi dobře pracovalo a aby byli klienti v nově oděné kanceláři i nadále spokojeni, jako doposud.

Jste z okolí Pardubic a hledáte svého finančního poradce? Neváhejte se obrátit přímo na Lenku Jonášovou, která se o Vás s radostí postará.

3blue

Proč byste měli zvážit finanční poradenství?

Dělejte sebevědomá finanční rozhodnutí, dosáhněte svých cílů a užívejte si bezpečnější finanční budoucnost.

Finanční poradenství může být mimořádně užitečné, ať už jste právě změnili zaměstnání, získali povýšení, zdědili majetek, blížíte se odchodu do důchodu nebo jednoduše toužíte získat větší jistotu ohledně svých financí.

V plném znění našeho článku si přečtete tři konkrétní způsoby, jak může plánování s finančním poradcem pomoci Vám a Vašim penězům.

Sdílený problém je poloviční problém, a kvalitní poradce si udělá čas, aby poznal Vás a Vaše potřeby, a navrhl individuální řešení, které Vám pomůže okamžitě i v dlouhodobém horizontu.

Vybrat si důvěryhodného poradce pro finanční plánování může být během takových období finanční nestability klíčové. Díky svým zkušenostem Vás může provést turbulentními obdobími na trhu a pomoci Vám udržet Vaši investiční strategii na správné cestě. Pokud takového poradce stále ještě hledáte, neváhejte a obraťte se na nás.

3red

Hypotéka za každou cenu? Správný start je základ, načasujte si ho s námi

Pořídit si vysněný dům nebo byt, přestěhovat se do vlastního a mít bydlení ideálně jednou provždy vyřešené. Takový sen má mnoho Čechů a plní si ho často s pomocí hypotéky. Je to naprosto legitimní způsob, který dává ekonomický smysl, když člověku na nákup nemovitosti vlastní peníze nestačí, nebo se nechce vydat ze všech úspor. Kdy je ale na hypotéku vhodná doba?

Hypotéka vám zásadně usnadní cestu k pořízení nemovitosti, ale také je to závazek na pár desítek let. Opravdu se proto vyplatí správně načasovat, kdy se k takovému kroku odhodlat. Pomůžeme vám posoudit hned několik faktorů, abyste měli dobrý start, s hypotékou se vám v klidu žilo a měli jste v pořádku i zbytek svých osobních financí.

V plném znění článku se společně podíváme hlavně na tyto níže uvedené faktory:

  • vývoj cen nemovitostí,
  • výše a vývoj úrokových sazeb hypotečních úvěrů,
  • vlastní úspory a plánované výdaje,
  • finanční zdraví,
  • potřeba řešit bydlení,
které vám pomohou se ohledně koupě nemovitosti správně rozhodnout. Čtěte již nyní na našem webu.

3gold

Stavební spoření po konsolidačním balíčku zezelená. V čem bude jeho síla?

Vládní konsolidační balíček prošel sněmovnou a bylo by překvapením, kdyby se na jeho podobě nyní ještě něco výrazněji změnilo. Co to znamená pro stavební spoření, které u nás patří už desítky let k jednomu z nejpopulárnějších produktů? Ústup z trhu, nebo nové výzvy a příležitosti? Pokud se stavební spořitelny dokážou přizpůsobit změnám v podobě snížení státní podpory nebo distribuce dotačních titulů a zvýhodněných úvěrů, tak by mělo „stavebko“ zůstat ve hře.

Pozornost tvůrců konsolidačního balíčku, který má přinést úspory státnímu rozpočtu, neminula ani stavební spoření. Dojít má k několika změnám. Největší pozornost poutá pochopitelně snížení státní podpory na polovinu současného stavu, maximálně tedy na 1 000 korun za rok. Tím ale změny nekončí. A dost možná jsou ve výsledku také zajímavější.

Jaké další změny v populárním „stavebku“ nás čekají a co pro koncového klienta znamenají se dočtete v našem článku.

3blue

Křest 6. knihy Bez frází

Ve čtvrtek 26. 10. 2023 proběhl křest již 6. knihy z produkce projektu Bez frází. Opět kniha plná inspirativních příběhů ze života sportovců, kteří popisují vše vlastními slovy „bez frází“. Vše umocněno krásnými fotografiemi od Jany Mensatorové.

Hlavní tváří knihy je tentokrát naše úžasná tenistka Lucie Šafářová, která popisuje, že upřímná láska ke sportu je nakonec víc než hrát proti nejlepším o ty nejvýznamnější trofeje. Láska totiž, dle Lucie, na rozdíl od úspěchů přetrvá.

Spolu s Lucií knihu pokřtil i spisovatel a textař Michal Horáček. Celým večerem nás provázela báječná moderátorka Barbora Černošková, která má nesmírně příjemný hlas a neuvěřitelný sportovní přehled.

Na našem webu si můžete přečíst jak další podrobnosti ze samotného křtu okořeněné i několika záběry z akce, ale také můžete číst jeden z posledních vydaných a velice otevřených osobních příběhů fotbalového reprezentanta a trojnásobného mistra ligy Vaška Pilaře „Ta otázka“, kterého jsme my Pultaři byli pro projekt Bez frází partnery. Účast na projektu nás naplňuje a vy neváhejte jednotlivé příběhy očima hltat stejně jako my.

3red

Záblesky z majáku

VÁCLAV PILAŘ – BEZ FRÁZÍ
A je to na světě. V říjnu vyšel v projektu Bez frází příběh fotbalového reprezentanta, dovolím si tvrdit i legendy, a také našeho klienta, Václava Pilaře. Úžasné vyprávění o jeho kariéře, o zranění, snech, dřině a také o financích. Příběh najdete na stránkách bezfrazi.cz. Jsme rádi, že Václava dlouhé roky doprovázíme nejen na jeho sportovní kariéře, ale také pečujeme o jeho finanční prostředky tak, aby byl připravený na dobrý život po skončení dráhy fotbalisty. Přejeme příjemné čtení.

POZOR: ZMĚNA KANCELÁŘÍ
Změna je život. Něco končí, aby něco dalšího, nového, začalo. Po téměř 14 letech opouštíme rodné Opočno. Na zdejší kanceláře budeme vzpomínat jenom v dobrém. Zde začala budoucnost společnosti Pultar a partneři. Život jde dál a tak s rozvojem firmy a počtu klientů jsme se rozhodli nově přeskupit naše síly. Aktuálně nás klienti zastihnou v Rychnově nad Kněžnou, Hradci Králové a nově také v Pardubicích. Adresy najdete na webových stránkách. Těšíme se na vás v nových prostorách v jednotném kabátu. I nadále budeme Váš maják ve světě financí.

KONGRES PRAHA
Dne 8.11.2023 se uskuteční finanční kongres v Praze v hotelu Clarion. Poprvé se budeme účastnit v plném složení 12 zástupců Pultar a partneři. Nejen naši poradci, ale i kolegyně zajišťující servis klientům budou naslouchat produktovým partnerům, kteří představí novinky na finančním trhu. Budeme s očekáváním sledovat, kam se posunuje použití nových technologií a také jak využít umělou inteligencí pro efektivnější servis klientům. Už se těšíme, až všechny novinky zapracujeme do servisu klientům společnosti Pultar a partneři.

KE STAŽENÍ

Zaujal vás tento díl našeho zpravodaje? Chcete toto vydání stáhnout pro pozdější použití i ve formě pdf?

CHCETE OD NÁS DOSTÁVAT INFORMACE EMAILEM?

V případě, že stojíte o zasílání informací z našeho informačního servisu poskytovaného našim klientům, vyplňte níže vaše kontaktní údaje, popř. uveďte, o jaký typ informací máte zájem (např. všeobecné, investice, reality atd.)

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.