FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Bez frází – 3. poločas + (Vladimír Šmicer, Petr Míka)

3. poločas+
18.5.2023, Hotel Andaz, Praha

Skleničky cinkaly, šampaňské šumělo, nádhernými místnostmi hotelu Andaz se nesl smích. Speciální díl 3. poločasu+ vyšel náramně.

Ústřední trojice Vladimíra Šmicera, Petra Míky a Karla Nocara bavila sál.

Mluvili o svých životních zkušenostech. Hlavním tématem byli finance ve světě profesionálních sportovců. První výplaty, první investice do vysněných aut, daňové povinnosti a rozdílnosti v cizích zemích, ale taky první škobrtnutí a neúspěchy.

Vladimír Šmicer mluvil o své kariéře v Liverpoolu, kde se stal klubovým hrdinou díky proměněné rozhodující penaltě ve finále Ligy Mistrů v roce 2005. Liverpool zde prohrával po poločase 0:3 proti AC Milán. Ve druhé půli však dokázali nepříznivý stav srovnat na 3:3 i s přispěním gólu Vladimíra Šmicera. Krásné to vzpomínky. Poté hodnotil i svou kariéru ve francouzském Bordeaux a Lens, které si zamiloval a pořídil si zde dům. Aktuálně je to úspěšný podnikatel. Má v pronájmu 2 patra Tančícího domu v Praze, kde provozuje hotel včetně luxusní restaurace. Dále se věnuje i drobným developerským projektům. Sám o sobě ale nemluví jako o úspěšném podnikateli, neboť se stále cítí být aktivním sportovcem. Sportu věnuje stále nejvíce času i po své aktivní kariéře. Je zván na různá setkání klubových legend, na charitativní utkání nebo do sportovních pořadů. Je ambasadorem Liverpoolu, díky čemuž objíždí celý svět. Díky všem těmto aktivitám dává ve svém businessu na radu svého investičního a finančního poradce, se kterým vše konzultuje. To mu přináší klid a úlevu od stresů spojených s tak náročným tématem, kterým investice dozajista jsou.

Petr Míka, bývalý extraligový hokejista se třemi starty v NHL za New York Islanders, zavzpomínal také na svou kariéru. Hlavně ale zmínil, jak se dostal k velmi úspěšné kariéře podnikání i přes to, že se ocitl na životním dně kvůli alkoholu. Nejprve se stal zástupcem pro ČR společnosti SAMINA, která vyrábí kvalitní matrace a celkově se věnuje zlepšování spánku. Po nasbíraných zkušenostech si založil vlastní realitní kancelář, specializující se na exkluzivní nemovitosti. Dnes na těžké časy vzpomíná s úsměvem.

Oba příběhy Bez frází si můžete přečíst na webu:
Vladimír Šmicerhttps://www.bezfrazi.cz/pribehy/vladimir-smicer/bary-mam-problem
Petr Míkahttps://www.bezfrazi.cz/pribehy/petr-mika/nebejt-srac

Děkujeme za pozvání na tuto besedu, která byla velmi zábavná, a hlavně inspirující a těšíme se na další spolupráci!


Foto – Jana Mensatorová

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek? Ozvěte se nám!

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.