FB Pixel
Skip to content Skip to footer
ING. JAROSLAV PULTAR

Lékař rodinných financí

Kdyby do jeho studií na vysoké škole ekonomické nezasáhly události roku 1989, možná by dnes byl vedoucím v maloobchodě v Opočně, odkud pochází. Jaroslav Pultar měl ale štěstí. Poslední rok studia po revoluci a změny ve společnosti mu otevřely úplně nový svět a možnosti, které dokázal naplno využít. Dnes ve své rodinné firmě Pultar a partneři již víc než 10 let radí lidem, jak se neztratit ve světě financí, mít cíl a plán, vytvářet rezervy, investovat na dobu, kdy už nebudou chtít pracovat.

Jako nejstarší ze tří synů chtěl být stavař jako jeho otec. Líbilo se mu, že viděl konkrétní výsledky tátovy práce stát v ulicích. Rodiče mu ale vybrali studium ekonomie s výhledem, že jako inženýr by mohl být jednou vedoucím maloobchodní jednotky v bílém plášti.

Změna režimu v devadesátých letech k nám ale přivedla řadu velkým firem, řetězců, které si rychle potřebovaly na novém území vychovat vedení českých poboček. Jaroslav sice po ukončení studií nastoupil na finančním úřadě v Dobrušce, ale když objevil inzerát společnosti Procter&Gamble, neváhal. Uspěl a, i když musel v nadnárodní firmě postupovat od spodu vyrovnáváním prášků v regálech, vystoupal rychle vzhůru až na pozici Sales manager distribuční společnosti pro Českou republiku.

Další velkou značkou v jeho pracovní kariéře byla např. značka Dobrá voda. Jako Sales manager získával obrovská kvanta zkušeností s obchodem, marketingem, jako obchodní ředitel měl na starosti celý tým, řídil obchodování s mezinárodními řetězci, které nabíraly na významu. Psala se léta 2002, 2003. To byly doby, kdy se měnila tvář obchodu v ČR. Tím, že byl u toho, naučil se pracovat se změnami. Později vše zúročil při budování vlastní firmy. Uvědomoval si, že vždycky pracoval v jedničkách na trhu. A jedničky musely vždy hledat a určovat nové cesty. Musely být těmi, kdo představoval zákazníkům nové typy produktů a jejich variace. Např. když v době předhánění se, kdo nabídne větší pytel pracího prášku za méně peněz, přišel Procter&Gamble s koncentráty, kde malá krabička stála spoustu peněz. Museli najít strategii, jak změnit myšlení zákazníků. „Byly to pionýrské doby, ale myslím, že později jsme uspěli i proto, že jsme měli v mezinárodních firmách tak kvalitní průpravu a vzdělávání. Byla to strašně důležitá doba, kdy mi došlo, že i cesta může být cíl, když se člověk něco učí, něčeho dosahuje, je vnitřně motivován jít dál“ ,vidí své začátky Jaroslav Pultar.

Na svět velkého korporátního byznysu vzpomíná v dobrém, ale ve 39 letech se rozhodl jej opustit a začal podnikat ve školení obchodních dovedností a v poradenství. Díky nabídkám majitelů firem začít radit jejich zaměstnancům, jak správně nastavit jejich finanční produkty, se od píky začal věnovat bankovním produktům a pojišťovnictví. To ho přivedlo do společnosti, která lidem z nefinančních oborů ukazovala, jak správně dělat poradenskou práci. Jaroslav se však chtěl dál rozvíjet a jít svou vlastní cestou, s jiným přístupem ke klientům. Rozhodl se tedy v roce 2009 založit vlastní firmu. Ta postupně rostla a měnila také název až do dnešní podoby Pultar a partneři.

„Dát firmě své příjmení, znamená jít s kůží na trh a nést obrovskou odpovědnost. Vzhledem k tomu, že ať jsme se jmenovali jakkoliv, klienti říkali „jdeme k panu Pultarovi“, rozhodli jsme se nakonec jít dopředu a jsme Pultar a partneři“, vysvětluje Jaroslav Pultar. V průběhu let se k Jaroslavovi ve firmě připojili i jeho oba synové – Jaroslav ml. a Jan. Hrdě používají při označení firmy rodinná, a to nejen proto, že v ní společně pro vás pracují otec a synové. Součástí rodiny jsou i další kolegyně a kolegové, specialisté, bez nichž by nemohli klientům poskytovat takovou šíři služeb a kvalitu servisu.

Jak se firma rozrůstala a vyvíjela, rozšiřovala se i nabídka služeb klientům a zároveň se precizovaly specializace jednotlivých členů týmu. Jaroslav Pultar vám díky svým znalostem, zkušenostem a certifikacím může pomoci s jakýmkoliv problémem, jeho specializací jsou ale investice a wealth management. Jaroslav ml. se zaměřuje na rodinné finance, finanční plány, ale také na profesionální sportovce. Pultar a partneři jim nabízejí kromě kompletního servisu také pojištění Lloyds, které ochrání příjmy rodin sportovců i v případě dočasného nebo trvalého ukončení sportovní kariéry ze zdravotních důvodů. Nejmladší Jan se našel v realitním makléřství, kdy servisem v oblasti realit skvěle doplňuje potřeby jejich klientů. Samozřejmostí je spolupráce všech dalších specialistů s kvalitními partnery z oblasti bankovnictví, investic i pojišťovnictví. Třešinkou na dortu je právní servis poskytovaný díky spolupráci s nejlepšími právními kancelářemi a také Poradnou poškozených. Protože podle „Pultarů“ je pojistku nutné nejen dobře uzavřít, ale také se domoci práv při získání pojistného plnění.

Pro Jaroslava je důležité, aby se právě díky komplexnímu servisu jejich klienti cítili v bezpečí, aby se na „Pultary“ mohli spolehnout, obracet se na ně s důvěrou a aby jim byli podle jejich potřeb nablízku – právě tak, jak by tomu mělo být v rodině.

P&P se starají o finance nejen jednotlivcům, ale celým rodinám, ve kterých postupně dospívají jejich mladí členové a zakládají další rodiny. Ti potom zůstávají, díky předchozím dobrým zkušenostem, v péči „Pultarů“ stejně, jako jejich rodiče. Jako když dříve měly rodiny po několik generací svého rodinného lékaře.

Jen Jaroslav Pultar a jeho kolegové jsou lékaři jejich rodinných financí, jak je ostatně označují jejich klienti.


Warning: Undefined array key "background_color" in /www/doc/www.pultarapartneri.cz/www/wp-content/plugins/elementor/includes/conditions.php on line 87

Warning: Undefined array key "background_color" in /www/doc/www.pultarapartneri.cz/www/wp-content/plugins/elementor/includes/conditions.php on line 87
PROFIL

Ing. Jaroslav Pultar

  • Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze
  • 15 let praxe ve vrcholových manažerských pozicích mezinárodních korporací (Procter&Gamble a.s., KMV a.s.)
  • 15 let zkušeností v municipální sféře (člen rady města, předseda finančního výboru)
    Od roku 1993 poradenská praxe a lektorování v oblasti ekonomie, personalistiky, vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti
  • Zakladatel společnosti Pultar a partneři s.r.o. (2009) 
  • Specialista na placené servisní poradenství v oblasti rodinných a firemních financí
  • Specialista na investování a wealth management
  • Člen Komory svěřenských poradců a správců ČR
ingjp@2x

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.