FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Tennis Hockey Open 2023

Již 23. ročník tenisového turnaje 4 her, které pořádá HC Dynamo Pardubice pro své obchodní partnery. Turnaje se zúčastnilo 21 dvojic v areálu LTC Pardubice. Rozlosování proběhlo do 5 skupin. Naši zástupci bratři Jarda (28) s Honzou (25) byli vylosováni hned do skupiny A. Věkově nejstarší skupina, kde byli naši kluci benjamínky. O to víc byla tato skupina náročná po psychické stránce, což bylo na hřišti viditelné.

Hodnocení turnaje – Honza Pultar

Hned v prvním zápase jsme prohráli 4:6. Nijak nám to nevadilo, protože jsme se potřebovali rozehrát a navnímat celkovou atmosféru a kvalitu soupeřů.

Ve druhém zápase jsme se ale začali trochu obávat, když jsme rychle prohrávali 0:3. Řekli jsme si, že musíme hrát každý balónek, abychom neudělali ostudu a neodešli s kanárem. Nakonec se nám podařilo zápas otočit a vyhrát 6:3. Což nám pomyslně dodalo sílu do dalšího zápasu.

Ve třetím zápase ve skupině jsme dostali nejstarší dvojici. Všichni nám říkali, že s naší kvalitní hrou je musíme smáznout. Opak se stal skutečností. Utkání jsme hráli na Centre kurtu, takže pro mě psychologický nátlak, protože jsme byli terčem pro všechny oči. Při rozehrávce probíhalo vše normálně, celkem jsem byl i spokojený se svými údery. Při ostré hře se to však otočilo. Zkušení protihráči vše vraceli zpět obloučky, což je pro většinu tenistů na naší úrovni to nejtěžší. Velmi rychle jsme prohrávali 0:4. Nad hlavou už opět zpíval kanárek. Pevné bratrské pouto se ale znovu probralo a začali jsme hrát svou hru. Vyhráli jsme 6:4 a pro mě to byla asi největší výhra v kariéře. Dokázali jsme udržet nervy a psychicky jsme se nezhroutili, což pro mě osobně byl obrovský posun. Koneckonců se nám díky naší odolnosti podařilo postoupit i ze skupiny.

Dokázali jsme udržet nervy a psychicky jsme se nezhroutili, což pro mě osobně byl obrovský posun. Koneckonců se nám díky naší odolnosti podařilo postoupit i ze skupiny.
—Jan Pultar

V osmifinále jsme narazili na kvalitní hráče, se kterými jsme si skvěle zahráli. Bohužel pro ně, nám ten zápas neuvěřitelně sednul. Předvedli jsme parádní výkon a zaslouženě jsme kolegy vyprovodili výsledkem 6:1.

Čtvrtfinále opět probíhalo na Centre kurtu. Psychicky už jsem byl ale odolný, a hlavně po úspěchu ve 3. zápase ve skupině i neskutečně odhodlaný, abych si došel pro možnost pozvednout trofej. K tomu nám chyběli už jen 2 zápasy. V rozehře jsem se cítil velmi dobře. Hned na úvod zápasu jsme měli i breakbally na 1:0. Bohužel se nám ale nepodařili proměnit. Pak jsme zase předváděli pěknou hru. Za stavu 3:4 šel brácha na podání. Kdo ho zná, tak ví, že má v servisu dělo. Bohužel mu to tam tentokrát nepadalo, a tak jsme prohrávali 3:5. V 9. gemu jsme se drželi zuby nehty, ale nakonec jsem poslední míček zakončil lajdáckým forehandem po čáře pěkně do outu. Prohráli jsme 3:6. První pocity byli samozřejmě zklamání, protože jsem cítil, že jsme měli šanci vyhrát. Nakonec jsem byl ale s našim výkonem spokojený. Myslím, že i diváci byli spokojení, protože z obou stran to byl opravdu tzv. koukatelný tenis. Chlapi nakonec postoupili až do finále a skončili druzí.

Turnaj zaslouženě vyhrála dvojice v čele s marketingovým ředitelem HC Dynamo Pardubice. Zúčastnila se i dvojice hokejových legend Dynama – Tomáš Rolinek s Petrem Sýkorou. Musíme uznat, že tenis hrají taky velmi dobře!

Děkujeme za pozvání a těšíme se na další ročník!

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek?
Ozvěte se nám!

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.