FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Advisory Board Olomouc

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 jsme vyrazili na Advisory Board naší servisní společnosti Broker Trust (BT) do krásných prostor hotelu Nutrend World v Olomouci.

Co to je „Advisory Board“?

Advisory Board je uskupení vybraných nejvýznamnějších „eSPéček“ (Smluvních Partnerů) z celé ČR, což jsou firmy s podobným smýšlením, které jsou na trhu úspěšné a které mají možnost rozhodovat, na co je potřeba klást důraz v rámci dalšího vývoje společnosti.

Co se na něm řešilo?

Témat bylo na celý den dost. Prvním bodem bylo řešení nastavení finančních instrumentů, které chrání poradce pro případy, že by klienti předčasně rušili nebo měnili sjednané produkty. Málokdo ví, že poradci ručí svou provizí po určitou dobu od sjednání produktu. Například u životního pojištění ručí po dobu pěti let. Pokud by klient svou smluvu zrušil, poradce provizi, nebo její část, vrací. Dovedete si představit, že byste dostali v práci mzdu za vykonanou práci a dalších pět se třásli, jestli ji náhodou nebudete vracet? Proto si poradci část získané provize odkládají do rezerv a dostávají ji zaplacenou až po uplynutí garanční doby. Jak velkou část si odložit, jakým způsobem, tak to bylo jedno z témat, které se na boardu projednávalo.

Dalším bodem byl marketing. Byl představen program, jak bude BT pomáhat nám poradcům s marketingem směrem ke klientům. Zde byla shoda, aby se setkávali vybraní zástupci z jednotlivých firem, kteří mají na starosti marketing a mohli si tak předávat nasbírané zkušenosti. Protože platí jiný kraj, jiný mrav.

Hodně času se věnovalo i právním záležitostem. Tlak ČNB na správné postupy při sjednávání produktů, řádné a přesné zpracování doprovodné dokumentace jsou vždy témata, na která si poradce musí dát dobrý pozor. Z důvodu rostoucího množství nekalých obchodních praktik požaduje ČNB kontrolu práce poradců. Jedním ze způsobů je přímé navolání klienta a vedení kontrolního rozhovoru o tom, jestli zná poradce, který mu vybraný produkt sjednával, jak produkt spolu vybírali a třeba jestli měl klient možnost dostatečného výběru z dalších produktů. Ne vždy jsou klienti rádi, když jim někdo „cizí“ volá, a navíc se jich takto vyptává. Je to vždy citlivé téma. Proto zvolit správnou metodiku komunikace bylo téma k projednání na boardu.

Pracovní část utekla velice rychle. I když trvala až do šesté hodiny večerní. Po konci pracovní části jsme pokračovali na společnou večeři, která byla formou bohatého rautu. Překvapením pak byl kuchař z La Vie Bistro, kde se zabývají výrobou a následnou tepelnou úpravou stařeného masa, které pochází z jejich domácího chovu. Pokud se podíváte na jejich Instagram https://www.instagram.com/laviebistrobeef/, tak zjistíte, že jsme si opravdu žrali královsky. 🤤

Po večeři jsme pak společně diskutovali o neformálních tématech. Aby se lépe povídalo, ochutnali jsme pár škopků místního Svatokopeckého piva a nechybělo ani trochu toho moravkého vína. Byli jsme tak utahaní, že jsme se úspěšně vyhnuli slavnému olomouckému klubu Belmondo a zamířili jsme přímo do postelí, abychom se připravili na báječnou snídani. 😄

Děkujeme vedení Broker Trustu za pozvání na takové setkání. Je nám potěšením,  že můžeme být jeho součástí a udávat tak společně správný směr finančně poradenskému trhu v ČR.

#pultarapartneri #advisory #poradenstvi 

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek? Neváhejte nás kontaktovat

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.