FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Energetika v pohybu: Výzvy a příležitosti v jednom balení

Poslední léta nám energetika servíruje různorodá témata a ne vždy jsou spojena s pozitivním nádechem.

Ale pojďme se společně podívat na tu sladko-kyselou směs, kterou nám svět energetiky přináší.

Začněme tím dobrým: Ceny plynu a elekřiny si právě sáhly na své nejjnižší dno od minulého roku a dosahují rekordních cen! Toto je skvělá zpráva pro podnikatele a každého z nás, kdo nechce platit zbytečně vysoké účty za ceny energií. Máme zde příležitost si snížit své náklady a ještě podpořit svou vlastní ekonomiku!

Ale jako když se hodí mincí, tak má taktéž dvě strany. Od začátku následujícího roku nám dochází ke změnám v regulované části.

Bohužel nám již nebude odpuštěna ta pěkná částka za obnovitelné zdroje, ale ještě je tu ta ne tak vesele znějící inflace, která nám vše ještě trochu zdraží. Celkový nárůst cen regulované části se pohybuje průměrně o 66%.

Toto se obzvlášť dotkne podnikatelů z řad vysokého napětí, kde bude obzvlášť znát neoptimálně nastavená kapacita.

Pro všechny to tedy znamená, za předpokladu, že tak již neudělali, čas se posadit a znovu se zamyslet nad tím, jak optimalizovat svůj byznys nebo živobytí. Možná by stálo za to, pohlédnout na úsporné technologie, jako jsou fotovoltaické elektrárny nebo zvážit ekologičtější způsob vytápění nebo klidně začít i u úsporných opatření na vodě. S trochou kreativity můžeme snížit náklady a zároveň posílit svoji konkurenceschopnost na trhu! Vrhněme se do akce, ať nám nic neuteče!

Jan Kleňha | Optimal Energy, +420 774 998 067, jan.klenha@optimal-energy.cz, externí spolupracovník společnosti Pultar a partneři v oblasti energií

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek? Neváhejte nás kontaktovat

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.