FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Bankovní rada ČNB opět snížila sazby

Bankovní rada ČNB na svém středečním jednání snížila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 0,5 procentního bodu na 5,75 %. Současně rozhodla o snížení diskontní sazby ve stejném rozsahu na 4,75 % a lombardní sazby na 6,75 %. Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 21. března 2024.

Jak uvádí oficiální zpráva ČNB (plné znění zprávy můžete číst zde) „inflace v České republice na začátku roku poklesla k 2% inflačnímu cíli ČNB. V zemi tak byla obnovena cenová stabilita.

Bankovní rada dále komentovala současná rizika a nejistoty výhledu jako mírně proinflační a zároveň ve své zprávě ujišťuje veřejnost, že „kroky ČNB budou dostatečné k udržení cenové stability v souladu se zákonným mandátem.

Inflace v České republice na začátku roku poklesla k 2% inflačnímu cíli ČNB. V zemi tak byla obnovena cenová stabilita. Bankovní rada ale nadále spatřuje na výhledu mírně proinflační rizika.Prohlášení bankovní rady ČNB, 20. 3. 2024

Co tato poslední zveřejněná zpráva z rukou bankovní rady ČNB znamená? Špatná zpráva pro lidi s penězi na spořících účtech = další pokles zhodnocování jejich peněz. Poohlédněte se po jiných produktech. Dobrá zpráva pro lidi, kteří plánují hypotéku. Sazby úvěrů by měly opět klesat. 

A na závěr ta nejlepší zpráva – v Pultar a partneři najdeme ideální řešení všem klientům za každého „počasí“. Zavolejte si o schůzku i vy.

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek? Neváhejte nás kontaktovat

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.