FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Investice jako ochrana před inflací

Inflace je nejvyšší za čtvrtstoletí. Začněte chránit své peníze hned teď
Naše peněženky krvácí. Zažíváme největší vlnu zdražování za bezmála čtvrtstoletí. Může za to inflace. Za leden vyšplhala téměř na 10 procent a jen tak neklesne. Dotkne se to každého z nás. Prudce nahoru letí ceny energií a pohonných hmot, náklady na bydlení nebo potraviny. Víte, koho zasáhne inflace nejvíce? Lidi, kteří schraňují všechny své pracně vydělané peníze na bankovních účtech nebo ještě hůř doma v hotovosti. Tyto peníze teď doslova každý den ztrácejí na hodnotě – koupíte si toho za ně stále méně a méně. Je-li to i váš případ, je nejvyšší čas začít vaše peníze chránit.

Experti předpokládají, že letošní inflace bude v průměru okolo 8 procent. Taková inflace vám za pět let ukousne z hodnoty vašich peněz třetinu. Takto vysoko inflace snad nezůstane, ale i kdyby byla poloviční, tak hodnotu úspor podstatně sníží. Když máte dnes uložených 100 000 korun, za pět let při čtyřprocentní inflaci budou mít kupní sílu jako dnešních 82 000 korun, hodnota bude tedy o pětinu nižší.

Jediným způsobem, jak vaše peníze před inflací ochránit, je jejich zhodnocení pomocí investic. Jiný způsob prostě není. Úročení úspor na běžných nebo spořicích účtech dnes nedosahuje ani poloviny inflace. Jestli se teď chystáte přestat číst, protože jsou pro vás investice španělská vesnice, uděláte chybu, která vás může stát další peníze.

Aby člověk investoval, nemusí mít miliony na účtu, denně sledovat grafy s vývojem akciových kurzů a překřikovat se někde na burze, jak známe z filmů o Wall Street. S investováním vám pomůžeme a přehledně ukážeme, jaké máte možnosti. Uvidíte, že je to snazší, než si myslíte. Klidně vystačíte s tím, že se podíváte jednou, dvakrát do roka na to, jak se investicím daří, a o zbytek se vám postarají odborníci.

Nejen nemovitosti jako investice

Jak si vybrat, do čeho dát peníze? To je správná otázka, ale neexistuje na ni univerzální odpověď. Pro každého se může hodit trochu jiné složení investic. Závisí například na tom, za jak dlouho chcete mít peníze k dispozici, nakolik jste ochotní tolerovat riziko nebo jaké máte cíle a přání, které byste si chtěli s pomocí investic splnit.

Dobrou zprávou je, že vhodný investiční mix dokážeme najít pro každého, a to formou investování do ověřených fondů, které máme důkladně zmapované a neustále sledujeme jejich vývoj, stejně jako aktuální investiční trendy. Mnohé z fondů v nabídce fungují už desítky let a mají po celém světě statisíce klientů. Doporučíme vám kombinaci, která bude nejlépe odpovídat vašim přáním i možnostem, použijeme k tomu také chytré aplikace, které nám pomohou optimální investici namodelovat.

Investice jsou rizikové, co když dojde k propadu na trhu a já o peníze přijdu? Další správná otázka, máte pravdu, že investice nejsou bez rizika, ale také to není žádná „ruleta“. Riziko lze snížit několika způsoby. Prvním je rozložení investic, tzv. diverzifikace. O to se postarají samotné fondy, které vaši investici rozdělí třeba mezi sto a více akcií nebo dluhopisů. Druhým způsobem je pak pravidelné investování. Nebylo by rozumné vzít vše, co máte na účtu, a investovat najednou. Lepší je pravidelně, například každý měsíc, investovat část úspor, a to klidně už v řádu stokorun měsíčně. Pravidelným investováním si pojistíte, že vás případný propad tolik nezasáhne. Trhy se navíc ze všech historických poklesů vždy relativně rychle zotavily a dále rostly.

Vaše ochrana před inflací

Investujte rozumně

Chcete se o investicích dozvědět více? Dejte nám o sobě vědět. Můžeme se zcela nezávazně potkat a investování probrat. Řeknete nám o vašich cílech a my vám představíme aktuální možnosti, které investiční svět nabízí, a vysvětlíme vše, co vás bude zajímat.

A prosím, dávejte si na své peníze pozor. O investování roste zájem a v poslední době se vyrojilo plno podvodníků, kteří z vás chtějí vaše úspory vylákat na základě slibů o zaručeném zbohatnutí takřka přes noc. Buďte opatrní a vždy se snažte ověřit, do čeho byste měli své peníze vložit. Investice jsou cestou k bohatšímu životu, ale nějakou dobu to trvá a investiční pohádky od různých šejdířů mívají většinou špatný konec.

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek? Zvažujete vaše budoucí investice? Neváhejte nás oslovit.

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.