FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Money Advocate

Money Advocate

V pondělí 26. 9. 2022 jsme odvysílali webinář na téma „Jak rozpoznat podvodné investiční obchody“. Tento webinář jsme připravili společně se zástupci společnosti MONEY ADVOCATE. Kdo je Money Advocate a jak může být našim klientům prospěšná? Money Advocate z.s. je nestátní nezisková organizace založená za účelem pomáhat klientům, finančním poradcům a ostatním finančním zprostředkovatelům.

Systematicky upozorňuje na nekompetentní chování většiny investičních společností, kde se klade důraz především na kvantitu na úkor kvality nabízených finančních produktů.

Za kvalitní zprostředkované finanční služby je VŽDY zodpovědný především poradce. Proto podporují aktivní přístup poradců, kterým OPRAVDU záleží na kvalitě zprostředkovaných finančních služeb z dlouhodobého pohledu. Společnost Pultar a partneři byla pozvána k jednání za zavřenými dveřmi, na kterém se projednávaly citlivé kauzy investičních podvodů. Naším společným cílem je nejenom pomoci klientům ve chvíli, kdy se stanou objetí takového obchodu, ale zejména klienty chránit, aby se do takové situace vůbec nedostali. Proto je snaha vytvořit uskupení poradenských společností, které jako my, zakládají svůj servis na poctivosti, edukaci a celkové péči o klienta. Takové společnosti by měly mít přístup i k informacím, které mohou avizovat potenciální rizikové investice. Existují totiž charakteristiky a prvky, které jsou typické pro takováto nečestná jednání. O nich jsme hovořili v našem webináři, jehož záznam můžete shlédnout v klientské sekci.

Pokud se již investor dostane do situace, kdy o investované prostředky vinou podvodného jednání poradce či investiční společnosti přišel, je možné oslovit právě společnost Money Advocate a řešit s nimi další kroky.

Money Advocate v projednávaných investičních kauzách spojuje poškozené klienty, kteří si rozdělí náklady na právní služby, pak mají větší šance na úspěšné vymožení svých pohledávek. Zároveň pomáhájí klientům orientovat se při řešení vymáhání jejich pohledávek a poskytují nezávislé odborné poradenství. Aktuální kauzy které řeší jsou mediálně známé, jako např. Arca Capital, C2H, nebo J.O. Investment a Growing Way. V posledních dvou zmíněných případech přišli klienti o více než tři miliardy investovaných prostředků.

Jaké jsou nejčastější důvody proč lidé investují do podvodů? Tady jsou:

  • Důvěra v ideální investici
  • Vidina rychlého zbohatnutí
  • Víra v „Matrix“
  • Neznalost investičního trhu a jeho pravidel
  • Využití služeb nekompetentní osoby
  • Neochota klienta nést investiční riziko a přijmout odpovědnost
  • Vyhledávání bezpečné investice s vysokým „garantovaným“ výnosem

Jsme rádi, že společnost Pultar a partneři patří do úzké skupiny poradenských společností, která se může dostat k důležitým informacím o potenciálních podezřelých obchodních praktikách. Tím můžeme ještě lépe a kvalitněji chránit naše klienty a jejich finanční prostředky.

Na koho se obrátit

Jak postupovat, pokud máte podezření na nekvalitní správu svěřených finančních prostředků třetí straně? Stali jste se obětí nějakého nekalého jednání? Ozvěte se nám.

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.