FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Požár nemovitosti – pojištění

Jak jsme pomohli paní Aleně získat spravedlivé plnění 3 083 000 Kč po požáru nemovitosti

Poradna poškozeného EUCS
 

Paní Alena a její partner se rozhodli vybudovat společný domov. Po delším zvažování se domluvili na rekonstrukci domku, který Alena zdědila po svém tatínkovi. Byla to investice do budoucnosti, která měla zlepšit nejen kvalitu jejich života, ale i celkovou hodnotu nemovitosti. Společně zažádali o hypoteční úvěr a sjednali nové pojištění nemovitosti, aby tak ochránili svůj majetek pro případ neočekávaných událostí.

Zhruba rok po dokončení rekonstrukce, zasáhl jejich dům ničivý požár. Začalo to v kuchyni, kde vzplál elektrospotřebič, a plameny se během chvilky rozšířily do dalších částí domu. Přivolaní hasiči dorazili na místo do pěti minut a začali ihned s hašením. I přes rychlý zásah však požár zachvátil více než polovinu domu a způsobil značné škody i na základní stavební konstrukci nemovitosti. Paní Alena nahlásila pojistnou událost na své pojišťovně a následně ji doplnila o výsledek šetření hasičů, který potvrdil závadu na elektroinstalaci.

Na základě šetření události se pojišťovna rozhodla pojistného plnění ve výši  a vyplatila . Vzhledem k rozdílu mezi vyplacenou částkou a skutečnými náklady na opravu domu se partneři rozhodli požádat o radu svého finančního poradce, kterým jim doporučil vyzkoušet naše služby.

Po důkladném prostudování veškerých dokumentů jsme se rozhodli podat odvolání na pojišťovnu. I když bylo odvolání opět zamítnuto a pojišťovna trvala na svém stanovisku, nehodlali jsme se vzdát. Byli jsme přesvědčeni, že jsou klienti v právu a odůvodnění pojišťovny k uplatnění krácení je nedostatečně podloženo. Spolupráce s pojišťovnou začala časem váznout, a tak jsme se zaměřili na posílení naší důkazní situace a požádali o konzultaci naše kolegy z právního oddělení. Společně jsme následně poslali na pojišťovnu předžalobní výzvu.

V souvislosti s předloženými podklady se po následném jednání pojišťovna rozhodla odstoupit od krácení pojistného plnění a klientce byla doplacena částka 858 000 Kč.

Jsme rádi, že naše spolupráce přinesla paní Aleně nejen finanční kompenzaci, ale také jí umožnila dokončit opravu jejího domu. Víme, že situace spojené s pojistnými událostmi mohou být pro poškozené klienty složité a značně stresující. Náš tým má bohaté zkušenosti s řešením různých typů pojistných událostí a je připraven Vám poskytnout individuální pomoc a podporu. Bez ohledu na to, jaké životní výzvě čelíte, jsme tu pro vás, abychom Vám pomohli překonat všechny překážky a dosáhnout spravedlivého odškodnění.

Zdroj: Poradna poškozeného | EUCS

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek? Potřebujete řešit pojištění vaší nemovitosti? Neváhejte nás kontaktovat

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.