Právní poradna | Pultar a partneři s.r.o.
logo EUCS

Dopravní nehody jsou velmi traumatickou situací pro všechny zúčastněné. Každý se s následky nehody vyrovnává po svém a potřebuje různě dlouhou dobu léčení. V tomto ohledu nezáleží na tom, jak vážná zranění jsou z pohledu medicíny. Kromě fyzických poranění se poškození musí často vyrovnávat také s psychickými následky nehod a je důležité jim v této situaci poskytnout potřebnou podporu a pomoc.

Pan Karel měl v loňském roce těžkou autonehodu. Po střetu s dalším vozidlem utrpěl mnohočetná zranění a byl převezen do nemocnice. Dlouhých 10 týdnů se léčil s poraněním hlavy, krční páteře a frakturou dolní končetiny. Dlouhodobě bojoval také s psychickými následky nehody. Před pár lety totiž utrpěl bolestivou ztrátu, když mu při podobné dopravní nehodě zemřela žena. Na radu svého finančního poradce nás požádal o zastoupení.

Kolegové domluvili s klientem osobní schůzku v místě jeho bydliště. Mohli mu tak v této situaci poskytnout potřebný komfort a podporu při přípravě dokumentace, ale také jej psychicky podpořit v náročné životní situaci. Pana Karla jsme zastupovali v jeho nárocích na odškodnění z povinného ručení, životního pojištění, ale také v trestním stíhání viníka autonehody. Viník své zavinění plně přiznal a projevil zájem se mimosoudně domluvit.

Pojišťovna nejdříve odmítala klientovi uhradit trvalé následky za psychickou újmu, s čímž se tým Poradny poškozeného odmítal smířit. Po podaném odvolání a dostatečné argumentaci, která byla podpořena také lékařskými zprávami, se týmu podařilo pojišťovnu přesvědčit a nároky klientovi doplatila v plné výši. V rámci nároku za ztížení společenského uplatnění byla zohledněna i psychická újma spojená s autonehodou.Trestní stíhání viníka bylo podmínečně zastaveno a týmu se podařilo pro klienta získat další odškodnění v podobě mimosoudního vyrovnání.

Získané nároky při zastoupení Poradnou poškozeného

Typ nároku Částka
Ztížení společenského uplatnění 250 390 Kč
Ošetřovné (péče o poškozeného) 13 850 Kč
Cestovné 784 Kč
Bolestné 52 542 Kč
Ztráta na výdělku 54 680 Kč
Škoda na vozidle – parkovné 1 800 Kč
Škoda na vozidle – totální škoda 34 700 Kč
Denní odškodné z životního pojištění 15 300 Kč
Trvalé následky z životního pojištění 40 000 Kč
Odškodnění od viníka nehody 60 000 Kč
Celkem 524 046 Kč
 

Zastupování poškozených při dopravních nehodách je naším posláním a zároveň přidanou hodnotou, protože víme, jak důležitá je rychlá a odborná pomoc pro dosažení spravedlivého odškodnění.

Zdroj: Mgr. Lenka Pavelková, Tereza Landová | Poradna poškozeného EUCS

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek? Neváhejte nás kontaktovat