FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Představení člena týmu – Lenka Jonášová

Jak jsme vám zmiňovali již v předchozích číslech Zpravodaje, tak se náš tým Pultar a partneři rozrostl o nové kolegy a kolegyně. Dnes vám představíme první z nich a tou je Mgr. Lenka Jonášová. Lenka působí v Pardubicích, a my zde pro naše klienty připravujeme novou pobočku v barvách Pultar a partneři s.r.o.

Business otázky:

Co se Vám vybaví, když se řekne finanční poradenství?

Vybaví se mi finanční plánování. Mám radost, že se pomalu vytrácí pejorativní nádech z označení naší profese. Vnímám, že se trh v tomto směru zkvalitnil a že je finančně poradenská práce čím dál více skutečně odbornou radou, která vede klienta k naplnění jeho cílů a finanční nezávislosti.

Jak dlouho jste v branži finančního poradenství a proč jste se rozhodla jít touto cestou?

Pracuji v oboru od roku 2007. Vstupovala jsem do financí s vizí financím porozumět a ochránit své blízké. Prvním setkáním s finančně poradenskou prací byla kdysi schůzka se zástupkyní stavební spořitelny, kam jsem byla pozvaná se svou maminkou, jako plnoletá majitelka smlouvy o stavebním spoření. Když jsme po hodině odcházely, měla jsem pocit, že jsem nerozuměla vůbec ničemu, co na schůzce bylo řečeno. Zda je obchodní nabídka výhodná pro mne nebo pro poradce a co to vlastně znamenalo za pojmy, které zmiňovala. Byla to nebezpečná nevědomost a rozhodla jsem se s tím něco udělat. Asi za měsíc mne kamarádka doporučila na pohovor do finančně poradenské firmy. Řekla jsem si, že to zkusím a doplním si vzdělání praktickou cestou.

Co bylo Vaše vysněné povolání?

Chtěla jsem se věnovat vzdělávání a hudbě. Svým způsobem se můj sen naplnil. Poradenství je edukativní, to co klientovi prezentuju se ve škole bohužel nedozví. A hudba mi zůstala jako koníček.

Jak jste se dozvěděla o společnosti Pultar a partneři s.r.o.?

Poprvé jsem Pultarovi zaregistrovala na kurzu o servisním poradenství. Oslovoval mne jejich způsob práce, přístup ke klientům, klid a profesní nadhled. Mířila jsem stejným směrem a setkala se s někým, kdo byl o pár let přede mnou. Bylo to inspirující, ale ještě nějaký čas trvalo než se jsme se osobně setkali a nastartovali jednání o spolupráci.

Máte svou vlastní firmu Stylfin s.r.o., ale rozhodla jste se ji uspat a vstoupit do společnosti Pultar a partneři s.r.o. To bylo určitě těžké rozhodování. Co Vás přesvědčilo?

StylFin byl srdeční záležitostí. Když jsem ho zakládala neznala jsem v blízkém okolí poradce, kteří by chtěli pracovat stejným způsobem a tak jsem si systém vytvořila sama. Stálo to spoustu energie, finančním prostředků a času. Byla to výborná zkušenost, zkusit si postavit firmu. Oceňuji každého, komu se to povedlo nebo o to usiluje. Po 3 letech jsem ale vyhodnotila, že den má jen 24 hodin a já svůj osobní čas potřebuji a chci věnovat rodině a 7 letému synovi. Setkání s Pultarovými bylo vlastně splněným přáním. Myslím, že si rozumíme lidsky a máme stejný úhel pohledu na poradenskou práci. Oceňuji velké profesní zkušenosti pana Pultara a jeho synů včetně týmu odborníků v backofficu. Tato spolupráce bude benefitem i pro mé klienty.

Pod pojmem finanční poradce si dnes stálé mnozí klienti vybaví „Brouka Pytlíka – práce všeho druhu“. Člověk, který jim odbaví naprosto všechny produkty. Máte to tak stejně? Nebo se specializujete na určitou oblast?

Nevěřím na univerzálního poradce. Pokud se poradce věnuje finančnímu plánování měl by mít celkový přehled o hypotékách, pojištění i investicích, ale není v lidských silách být v detailu ve všech oblastech. Mou specializací jsou Hypotéky a úvěrové financování. Baví mne hledat řešení, jak klientům splnit jeden z jejich největších životních cílů, vlastní bydlení. Vždycky říkám, že zpracovávat hypotéku je podobné jako řešit šifru… A mne šifry baví.

Co je Vaším pracovním cílem/posláním?

Šířit povědomí o finančním plánování, které ve školách stále téměř neučí. Zvyšovat finanční gramotnost a přinášet naději, že s trochou snahy a disciplíny může být každý režisérem vlastního života.

Co Vás baví na práci s klienty?

Ráda dělám radost a plnit sny o bydlení radost je. V oblasti finančního plánování mám ráda ten „Aha moment“, kdy si klient uvědomí, že je možné o věcech přemýšlet jinak, a že finanční nezávislost není nedostižitelný mýtus.

„Už jen žít deset minut denně v souladu se svým snem představuje pokrok“
– Paolo Coelho

Osobní otázky:

Oblíbené jídlo?

Italská kuchyně

Oblíbené pití?

Voda s citrońem, prosecco

Vysněná dovolená?

Mám ráda objevitelské dovolené a středomořskou atmosféru, takže cokoli na jihu. Ráda bych ale do budoucna zavítala do asijských zemí.

Čím si vyčistíte hlavu od náročné práce?

Zpěvem, sportem, hrou s dětmi

Jaké máte koníčky?

Sborový zpěv, cyklistika, turistika, četba

Oblíbený film/seriál, který byste doporučila?

Já vlastně na televizi skoro vůbec nekoukám, takže tady nejsem dobrý rádce 😊

Oblíbená muzika/hudební interpret?

Pop, rock, vážná hudba, latinsko – americká hudba. Líbí se mi vše, co je hudebně zajímavé a má vnitřní náboj.

Vaše životní motto?

Libí se mi věta z knihy Paola Coelho, přivlastnila jsem si ji 😊
„Už jen žít deset minut denně v souladu se svým snem představuje pokrok“

Děkujeme Lence za její odpovědi na naše zapeklité otázky a přejeme, aby se ji s námi dobře pracovalo a aby byli klienti v nově oděné kanceláři i nadále spokojeni, jako doposud.

Na koho se obrátit

Jste z okolí Pardubic a hledáte svého finančního poradce? Neváhejte se obrátit přímo na Lenku Jonášovou, která se o Vás s radostí postará.

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.