FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Bankovní rada ČNB opět snížila základní úrokovou sazbu

Bankovní rada ČNB na svém jednání ve čtvrtek 2. 5. 2024 snížila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 0,5 procentního bodu na 5,25 %. Současně rozhodla o snížení diskontní sazby ve stejném rozsahu na 4,25 % a lombardní sazby na 6,25 %.

Jak dále uvádí oficiální zpráva ČNB (plné znění zprávy můžete číst zde) „ČNB splnila v posledních dvou měsících cíl – inflace dosáhla v únoru i v březnu přesně 2 %.

Bankovní rada dále komentovala současná rizika a nejistoty výhledu jako mírně proinflační a dodala, že „jejich naplnění by znamenalo, že by se inflace v následujících čtvrtletích odpoutala od cíle směrem k horní hranici tolerančního pásma. Bankovní rada proto považuje za nezbytné vytrvat v přísné měnové politice a k dalšímu snižování sazeb přistupovat velmi opatrně.

Naše prognóza předpokládá, že se inflace v následujících měsících lehce zvýší vlivem zdražení pohonných hmot a zmírnění poklesu cen potravin. Ve zbytku letošního roku a dále se ale bude pohybovat v blízkosti 2% cíle.
Prohlášení bankovní rady ČNB, 2. 5. 2024

A my v krátkosti shrneme, že prohlášení bankovní rady ČNB opět znamená pro lidi s penězi na spořících účtech jen další pokles zhodnocování jejich peněz a dává jen další argument poohlédnout se po jiných produktech. Lidem plánujícím hypotéku zpráva naopak udělá opět radost. 

Na závěr nezbývá než zopakovat, že v Pultar a partneři najdeme ideální řešení pro každého z vás. Zavolejte si k nám o schůzku i vy.

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek? Neváhejte nás kontaktovat

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.