FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Představení člena týmu – Tomáš Řehák

V jednom z dřívějších čísel Zpravodaje jsme vám představovali Mgr. Lenku Jonášovou z naší pardubické kanceláře a nyní přicházíme s představením dalšího z nových kolegů a kolegyň, o které se rozrostl náš tým Pultar a partneři. Dnes vám představíme Tomáše Řeháka, který působí v Lanškrouně a okolí.

Business otázky:

Co se Vám vybaví, když se řekne finanční poradenství?

Kvalifikovaná práce člověka, který svojí práci děla s poctivostí a odpovědností ne jako prodejce produktu, kvůli provizi. Již od začátku své kariéry jsem chtěl mít nejdříve produkty co budu klientům prodávat (vysvětlovat, radit a konzultovat a učit) nejdříve vyzkoušené na sobě ne opačně. Moje vize je mít malou rodinou firmu a být takový LÉKAŘ OSOBNÍCH FINANCÍ, za kterým se lidí vrací, kvůli jeho lidskému přístupu a odborným zkušenostem.

Jak dlouho jste v branži finančního poradenství a proč jste se rozhodl jít touto cestou?

Ve financích pracuji od roku 2009. V roce 2008 začala finanční krize a začátkem roku 2009 jsem byl propuštěn z důvodu nadbytečnosti, následně jsem byl osloven z možností spolupráce ve finančním poradenství. Chtěl jsem pracovat s lidmi a hrozně se mi líbila myšlenka kompletního finančního poradenství, tak jsem si řekl, proč to nezkusit. Tenkrát jsme s přítelkyní (nyní manželkou) byli sami, tak jsem si řekl, že nemám co ztratit a případně se v životě můžu posunout dále.

Co bylo Vaše vysněné povolání?

Asi jako každý malý kluk jsem chtěl být fotbalistou, od 15 let jsem byl rozhodčím fotbalu a táhlo mě to ke sportu a když jsem věděl, že fotbalista nebudu, tak jsem chtěl být fyzioterapeutem (třeba u fotbalistů😉). Chtěl jsem pracovat s lidmi a nějak jim pomáhat.

Jak jste se dozvěděl o společnosti Pultar a partneři s.r.o. ?

Ze sociálních sítí, internetu, nějakou dobu jsem firmu sledoval a líbilo se mi co dělají pro své klienty. Po rozhodnutí opustit kolegu, který mě do finančního poradenství přivedl jsem oslovil přes regionální manažerku pana Pultara a po první schůzce s panem Pultarem jsem byl rozhodnutý změnu firmy udělat. Viděl jsem příležitost se jak osobnostně, tak pracovně posunout dále po boku zkušeného pana Pultara.

Proč jste se rozhodl vstoupit do společnosti Pultar a partneři s.r.o. Co Vás přesvědčilo?

Hned po první schůzce s panem Pultarem jsem měl jasno, že když budu sledovat a dělat věci, které se dozvím od pana Pultara, tak se můžu posunout ve své kariéře ve finančním poradenství o kus dále, co jsem asi už 5 let před zahájením spolupráce s Pultar a partneři hledal. Dále se mi líbilo komplexní pojetí finančního poradenství a jak to mají v Pultar a partneři nastavené, malá rodinná firma s rozdělením odbornosti a kompetencí v celé firmě.

A hodně se mi líbilo, že jsou zaměřené i na sportovce, když mě to ke sportu táhne již od dětství.

Pod pojmem finanční poradce si dnes stálé mnozí klienti vybaví „Brouka Pytlíka – práce všeho druhu“. Člověk, který jim odbaví naprosto všechny produkty. Máte to tak stejně? Nebo se specializujete na určitou oblast?

Zatím to mám tak, že dokáži klientovi odbavit od pojištění aut, domů, hypoték, životního pojištění, hypoték až po investice, ale to spíše z důvodu, že jsem nebyl zvyklý předávat kompetence na někoho jiného a chtěl jsem nad tím mít dohled. Ale to vše s odborností a odpovědností, jak kdybych si to dělal pro sebe. Nyní po zahájení spolupráce s Pultar a partnery máme nastavenou spolupráci s kolegyní, která se stará o klienty s majetkovým pojištění. Mě osobně nejvíce baví hypoteční úvěry, kdy sám jsem postavil rodinný dům a líbí se mi lidem pomáhat k jejich vysněnému cíli – bydlení, ale po absolvování investičního kuru Z lovce farmářem se mi začaly hodně líbit investice, kde bych postupně s klienty chtěl tvořit finanční rezervy na dlouhodobé cíle.

Co je Vaším pracovním cílem/posláním?

Být osobním lékařem ve financích, a aby lidi za mnou šli jako za člověkem, který to s nimi myslí odpovědně, dobře a i klienty posouvám v životě dál.

Být poctiví a práci dělat zodpovědně a z dlouhodobého hlediska bude spokojený jak klient, tak já jako poradce, tak že nemusím lovit stále nové klienty.

Co Vás baví na práci s klienty?

Vymýšlet kompletní řešení, tak aby bylo pro klienta výhodné a byli jsme spokojeni obě strany, což vede k dlouhodobé vzájemné spolupráci. Po poznání fungování firmy PaP jsem zjistil, že práce jde dělat ještě komplexněji než jsem byl zvyklí. Líbí se mi i placené finanční poradenství, balíček PREMIUM, kdy poradce není lovcem, ale je spíše farmářem, který se stará o svojí farmu ( klientelu ), a snaží se o to, aby ta farma fungovala a ne stále lovit nové klienty kvůli provizi. Myslím si i, že tento styl práce je dost náročný, protože komplexní finanční poradenství je dost časově náročné a poradce vidí výsledky až po delší době.

Zažil jsem dost kolegů, kteří byli hvězdy z důvodu výkonů v původní MLM firmě, ale bývalí kolegové už v této branži ani nepracují.

„Co tě nezabije, to tě posílí“
– životní motto Tomáše Řeháka

Osobní otázky:

Oblíbené jídlo?

Kuřecí nebo vepřový steak se zeleninou a hranolky.

Oblíbené pití?

Pivo 😉

Vysněná dovolená?

Poslední dobou se mi začalo hodně líbit v Orlických horách – Bartošovice, České Petrovice, kde si odpočtu od stresu a náročného rychlého běžného života.

Čím si vyčistíte hlavu od náročné práce?

Rodina, sport, včelaření, práce kolem rodinného domu.

Jaké máte koníčky?

Sport – fotbal, práce kolem rodinného domu, včelaření.

Oblíbený film/seriál, který byste doporučila?

Po sledování fotbalu a hokeje možná nějaká zajímavá kriminálka.

Oblíbená muzika/hudební interpret?

Asi Michal David.

Vaše životní motto?

Co tě nezabije, to tě posílí.

Být osobním lékařem ve financích. 😉

Děkujeme Tomášovi za jeho odpovědi a držíme palce, aby se mu s námi dobře pracovalo a jeho klienti byli i nadále spokojeni, jako doposud.

Na koho se obrátit

Jste z okolí Lanškrouna a hledáte svého finančního poradce? Neváhejte se obrátit přímo na Tomáše Řeháka, který se o Vás s radostí postará.

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.