FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Projekt Zahrádky Chrudim – příležitost pro vlastní rekreaci

Hypotečnímu trhu se vrátil dech. Přestože sazby klesají trochu pomaleji než jsme doufali a opatrně pokořují 5% hranici, zájemci o vlastní i investiční nemovitosti přestali přešlapovat na místě a vyrazili do akce. Co to způsobí? Zvýší se zase trochu inflace, protože na trh se vracejí peníze. A s rostoucí inflací porostou opět ceny nemovitostí. Takže pokud už delší dobu zvažujete nákup nové nemovitosti, nastal ten správný čas.

Developerský projekt Zahrádky Chrudim
Developerský projekt Zahrádky Chrudim 
S letními teplotami a větším počtem slunečných dnů roste každoročně zájem o výstavby a nákup rekreačních nemovitostí. Jedním z našich zajímavých partnerů je projekt Zahrádky Chrudim, s.r.o., který přesně naplňuje tuto představu – zabouchnout dveře bytu a letní den strávit v přírodě. S rukama v hlíně, soukromém bazénu nebo s přáteli na grilovačce.

Zahrádky Chrudim je malý developerský projekt o 15 pozemcích, který se nachází přímo v Chrudimi, v části Rozhledna. Na pozemky navazuje chrudimský lesík, tzv. „Vaňkovy sady“. Jedná se o klidnou lokalitu pro bydlení i rekreaci, přičemž v centru města jste pěšky za 15 min. Jednotlivé parcely budou napojeny na vodovodní přípojku, elektrickou přípojku a na asfaltovou komunikaci. Kolaudace sítí je naplánovaná na červenec 2024.

V nedaleké blízkosti pozemků je veškerá občanská vybavenost. Obchod, restaurace, škola, školka, autobusová zastávka. Když se vydáte na druhou stranu jste po pár krocích v lese nebo odstartujete cyklo výlet po okolí.

Lokalita má velmi úrodnou půdu s vysokou bonitou. Skvělé pro pěstitele BIO zeleniny, nicméně právě tento faktor byl důvodem, proč odbor územního plánovaní na pozemcích dovolil postavit objekt o max. velikosti 40 m2, s max. výškou 5,5 m. Zároveň objektu nebude přiděleno číslo popisné ani číslo evidenční. Trvalé bydliště si tam zkrátka nezařídíte, ale vše má svůj vývoj a za pár let může být situace zase trochu jiná.

Projekt spolupracuje s firmou Egoe life (dům Ulita) nebo s firmou Prefast, které se zabývají výrobou montovaných domků a dřevostaveb s celoročním užívání. Jsou schopni poradit se stavbou vhodné nemovitosti na konkrétním pozemku. Jedná se ze strany Zahrádek Chrudim o doporučení. Zájemce může využít vlastní řešení.

Zajišťuji pro tento projekt financování. Způsob financování je třeba s každým zájemcem probrat individuálně, protože ne všechny banky umí koupi řešit standardní hypotékou na bydlení. Pokud Vás pozemky zaujaly, ozvěte se a koukneme se na možnost řešení společně.

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek? Neváhejte nás kontaktovat

Mgr. Lenka Jonášová

Mgr. Lenka Jonášová  |  kancelář Pardubice

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.