FB Pixel
Skip to content Skip to footer

Proč prodávat nemovitost s námi?

V našem dřívějším článku “Přemýšlíte o prodeji nemovitosti? Tak už nepřemýšlejte, ale prodejte.” jsme vám zmínili změny na trhu nemovitostí, které se odehrávají díky pokračující vysoké inflaci, vývoji ve světových ekonomikách a válce na Ukrajině, která výrazně ovlivnila naše životy.

Poslední roky přinesly rekordní růsty cen nemovitostí. Letos se situace obrací. Nynější hypoteční ochlazení můžeme přisuzovat změnám na trhu, kdy výrazně ubylo zájemců o nové bydlení. Důvodů je mnoho: růst úrokových sazeb, obavy o budoucnost, rostoucí ceny energií nebo vysoká inflace.

Z dlouhodobého hlediska samozřejmě ceny nemovitostí postupně rostou, avšak nyní může dojít např. k pětiletému poklesu (korekci). Pokud v následujících pěti letech nemovitost prodat nemusíte, tak může být výhodnější si nemovitost ponechat.

Aktuální projevující se změny na trhu

 1. Roste počet nemovitosti v nabídce
 2. Výrazně vzrostly úrokové sazby a tím i náklady na bydlení
 3. Menší počet lidi, kteří se na inzerát ozvou
 4. Rychle roste počet nemovitostí, kde je nutné snížit cenu
 5. Prodlužuje se průměrná délka inzerce nemovitosti

Samozřejmě všichni bychom rádi dopředu věděli, kam se budou vyvíjet ceny nemovitostí. Naše praktická každodenní zkušenost ukazuje, že skutečně nastala doba, kdy se lidé o prodeji nemovitosti rozhodují výrazně častěji než dříve. Nejedná se tedy v naší předchozí zprávě prvoplánovitě o prodej nemovitosti se ziskem, ale o záchranu svých investovaných prostředků či zbavení se budoucích nákladů na údržbu, které si nemohou dovolit. Těmto klientům nabízíme pomoc s nastavením správné ceny nemovitosti a zastřešení celého procesu prodeje, aby se nestali obětí nekalých obchodních praktik „realitních šmejdů“.

Jaké jsou tedy hlavní důvody proč své transakce zahrnující reality řešit přes nás, potažmo realitní agenturu?

 1. Pomůžeme Vám správně nastavit prodejní cenu nemovitosti, což je u prodeje naprosto klíčové. Když je cena nastavena moc nízko, tak přicházíte o peníze. Když je obráceně moc vysoko, tak se prodlužuje doba inzerce a nemovitost tím ztrácí svou atraktivnost, což následně způsobí i snížení ceny. Určit tu nejlepší cenu dokážeme díky našemu každodennímu střetávání se s realitním obchodem a také díky placeným softwarům, které nám ceny globálně porovnávají s aktuální nabídkou nemovitostí na trhu, ale i nedávno ukončenými realitními transakcemi v dané oblasti.
 2. Vysvětlíme Vám jednotlivé kroky celého procesu zprostředkování prodeje.
 3. Připravíme profesionální prezentaci Vaší nemovitosti, aby na první pohled zaujala potenciální kupující. Domluvíme profi fotografa, který nejen že nemovitost krásně nafotí, ale vytvoří i poutavou videoprohlídku. Mezi moderní technologie řadíme foto z dronu, které ukáže nemovitost z ptačí perspektivy. Dále pak virtuální 3D prohlídku, která nám pomůže ze zájemců vyfiltrovat ty vážné a tzv. realitní turisty pošle na další inzerát. Podle typu zakázky můžeme využít i homestaging, kdy Vaší nemovitost přijede zkrášlit bytový designér. Pokud si to nemovitost vyžaduje, podpoříme prezentaci vlastním webem nemovitosti.
 4. Takto připravenou nemovitost ukážeme nejen všem klientům Pultar a partneři, ale také dalším tisícům lidí skrze různé realitní servery, webové stránky naší partnerské realitní společnosti www.boreality.cz. Pokud si to nemovitost zaslouží, tak připravíme i letákovou prezentaci, kterou následně rozneseme lidem do schránek. Díky moderním technologiím můžeme také využít hromadného emailingu na naše premiové klienty, kteří hledají investiční příležitosti.
 5. Zrealizujeme prohlídky se zájemci, na které jako majitel většinou nemáte čas ani chuť. My se o vše postaráme a zájemcům všechny podstatné informace populární formou předáme za Vás.
 6. Pokud se nám sejde více vážných zájemců, umíme zajistit licitaci nebo aukci. Společně nastavíme strategii tak, abychom pro Vás získali, co nejvyšší cenu. Díky hypotečnímu specialistovi dokážeme prověřit bonitu zájemců a případně zprostředkovat hypoteční úvěr. Tím, že vše máme pod jednou střechou se zbytečně nečeká na předávání informací. Celý proces je tak plynulejší a předcházíme zbytečným komplikacím.
 7. Po výběru kupujícího přijde na řadu vyřizování smluvní dokumentace. Veškeré dokumenty nám připravuje renomovaná právní kancelář, která zajistí bezpečnost celé transakce, na což klademe velký důraz. Tím Vám také šetříme čas se zjišťováním potřebných údajů, vyplňováním nutných dokumentů atp. Vše pro Vás nachystáme až k finálnímu podpisu.
 8. Posledním krokem je pak předání nemovitosti, kdy pro Vás připravíme předávací protokol, pomůžeme Vám s přepisem energií na nového majitele a pak už společně můžeme bouchnout šampaňské.

Pokud Vás článek zaujal a řešíte aktuálně prodej Vaší nemovitosti, neváhejte se nám ozvat. Rádi se s Vámi potkáme a zkonzultujeme celou Vaši situaci.

To však ještě není úplně všechno.

Servis specialistů Pultar a partneři pokračuje i dále, po prodeji nemovitosti. Přichází chvíle pro investiční specialisty. Klientům se objeví na bankovním účtu nezřídka velký objem peněz, ze kterého mají zpočátku radost. Tu velmi brzy vystřídá klasická nerudovská otázka: Kam s ním?

Aby nám ho inflace nespolykala, abychom o něho nevhodným investováním nepřišli, aby nám něco vynesl a třeba, aby bylo na spoustu budoucích radostí.

Pokud si jako prodávající kladete tyto otázky, ozvěte se nám. My vám ukážeme, jak prostředky nejen zhodnotit, ale i jak je chránit před nepřízní doby. Po podrobné konzultaci Vám na míru sestavíme investiční plán a poradíme vám, jak správně prostředky diverzifikovat a jak s nimi průběžně a systematicky pracovat.

Na koho se obrátit

Zaujal vás tento článek? Neváhejte nás kontaktovat

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.

   

Budeme i vaším majákem ve světě financí

Vložením svého e-mailu se přihlásíte k odběru novinek nejen ze světa financí a investic.